EN Menu

RTR Projects spojuje své síly s týmem Reiter Engineering

Nejočekávanější závod sezony brněnského týmu RTR Projects, domácí dvanáctihodinový Epilog, již klepe na dveře. Nyní je tak pravý čas na představení plánů tohoto mladého a velice ambiciózního týmu, v jehož čele stojí Tomáš Miniberger.

Dvanáctihodinový Epilog na brněnském okruhu, to tu ještě nebylo. I proto je potřeba přijít s něčím novým. Něco co dá týmu RTR Projects nový impuls a nový směr. Po několika letech strávených s vozy BMW se brněnský tým chystá na zásadní přezbrojení. Tato změna byla patrná již během letošního roku, kdy Sergej Paulavets s Tomášem Minibergerem vstoupili do pohárových závodů KTM X-BOW Battle

V tomto oblíbeném pohárovém šampionátu se prohánějí více, či méně upravené vozy KTM X-BOW. Hned první závod byl jasným signálem, že KTM jezdce z RTR Projects zkrátka baví. A protože svezení s KTM je skvělé a uznávaný německý tým Reiter Engineering přišel na začátku sezony s GT4 verzí tohoto vozu, volba byla prakticky ihned jasná.

„Koncept lehkých aut nás vždy přitahoval. Je to naše DNA. První závod v barvách RTR projects byla 8h le Brno a to právě s KTM X-BOW. Navíc s těmi auty závodíme v X-BOW Battle a tak je dobře známe. Bohužel nás s otevřeným X-BOW nepustili do závodů 24h Series a tak jsme 2 závody jeli s MINI a pak rok jezdili s BMW M3. Takže toto je něco jako návrat ke kořenům. Pochopitelně počítáme s využitím auta i při jiných závodech. Možností postavit GT4 auto na startovní rošt je spousta. Od evropské GT4 série až po VLN. Mimochodem jsem přesvědčen, že Nordchleife bude X-BOW GT4 velmi vyhovovat,“potvrdil šéf týmu RTR Projects.

 Několik testovacích dnů s KTM X-BOW GT4 pak jen potvrdilo, že volba na tento rakouský vůz, upravený německým týmem, je ta správná. S detailnějším popisem a vlastnostmi tohoto skvělého vozu se bude veřejnost moci seznámit v následujících dnech na oficiální facebookové stránce týmu RTR Projects.

 „Michael Woelfling, CEO KTM SPORTS CAR gmbh, mě na Motorshow v Essenu seznámil s Hansem Reiterem. Následovala celá řada jednání, testů, které byly zakončeny podpisem kontraktu. Reiter Engineering nás přesvědčil. A to nejen produktem samotným, ale vysokou profesionalitou a svými lidmi, se kterými jsme si porozuměli. Nepochybně svoji pozitivní roli sehrál i Tomáš Enge, náš kamarád a trenér, jinak manažer Reiter Engineering,“ prozradil Tomáš Miniberger.

Tomáš Miniberger společně se zakladatelem týmu Reiter Engineering Hansem Reiterem šel ještě dál a na světě je zajímavá spolupráce, která začne již během říjnového Epilogu. Do toho závodu vstoupí kvarteto Miniberger, Paulavets, Kwolek a Kodídek s vozem KTM X-BOW GT4 v našlapané třídě SP3

 Pod hlavičkou RTR Projects však v Brně pojede i druhý speciál KTM. V něm se bude střídat hvězdná dvojice. Testovací pilotka Reiter Engineering Naomi Schiffová bude sdílet ve třídě SP2 vůz X-BOW GT4 s nejlepším českým závodníkem všech dob Tomášem Engem. V plánu je také třetí pilot, ale o konkrétním jméně se stále ještě jedná.

„KTM X-BOW GT 4 je skvělý vůz a věříme, že nás s ním čeká zajímavá budoucnost. Navíc v týmu Reiter Engineering vidíme nejen dodavatele a garanta závodního auta, ale i úspěšný závodní tým. Chceme spolupracovat s Reiter Engineering i na technickém zázemí a managementu závodu. Nejsme na začátku, ale sami cítíme, že tady máme rezervy. A to obzvláště u vytrvalostních závodů je toto oblast, která dělá pořadí v cíli. Nemáme žádný plán B, naše budoucnost je exkluzivně spojena s týmem Reiter Engineering,“ řekl Tomáš Miniberger.

A jaký je cíl této zajímavé spolupráce RTR Projects s Reiter Engineering?

„Prvním společným závodem a pro nás prvním závodem v novém X-BOW GT4 bude 12h Epilog Brno. Pojedeme ho se dvěma auty. V třídě SP3-GT4 s BOP a posádkou jezdců RTR a ve třídě SP2 s profesionálními jezdci v čele s Tomášem Engem. Náš nejbližší cíl je jasný. Obstát v tomto závodě. Není to snadný cíl, je to první start X-BOW GT4 v tak dlouhém vytrvalostním závodě, ale budeme připraveni se poprat s tím, co nás v průběhu potká a budeme bojovat a závodit. V rámci závodů chystáme pro naše partnery, zájemce o spolupráci i kamarády zázemí, ve kterém mohou závod sledovat spolu s námi. Budeme potěšeni se s vámi setkat,“ dodává Tomáš Miniberger na závěr.

zpět